ШКОЛА ЗА МУЗИЧКЕ ТАЛЕНТЕ Адреса: Стевана Сремца бр.2, 35230 Ћуприја; Телефон/Факс: 035/ 8472 344; Eлектрoнскa поштa: direktor@talenti.edu.rs administracija@talenti.edu.rs; ПИБ 101375378; МБ 07166486; ЈБКЈС 01970

Планетарна ноћ у Школи за музичке таленте

Актуелна дешавања, Остала дешавања / 15. октобар 2024.

Дана 10. 10. 2024. године, у вечерњим часовима, васпитач Горан Николић одржао је васпитну активност под називом ,,Планетарна ноћ“. Учесници ове иновативне активности били су ученици старијих разреда школе.

Овим поводом одржана је презентација са тематиком данашњег сусрета, са циљем упознавања ученика са планетарним системом и инструментима помоћу којих можемо посматрати ноћно небо.
    Учесник активности, Ема Вулић, била је у улози предавача и водитеља овог сегмента активности.
    Након одржане презентације ученици су имали прилике на уверљив начин, користећи телескоп, упознати се са ноћним небом, посматрајући природни сателит Месец, као и планете попут Јупитера и Сатурна.

Наведена активност подстакла је мотивисаност ученика за активним учешћем у истој, те је пробудила интересовање за даљим астрономским истраживањима небеских тела (планета, маглина, звезда…) ноћног неба.