Осми март није један дан

Остала дешавања / 10. март 2022.

Поред традиционалних честитки и тематских паноа о познатим књижевницама, научницама и уметницама, рађеним под будним оком наставника општеобразовних предмета, наши ученици су за овогодишњи Дан жена представили три српске музичарке.

Уз помоћ наставнице Марије Костић, ученици 10. разреда су у оквиру предмета Национална историја музике тумачили текстове музиколошкиња Иване Медић, Марије Масникосе и Стане Ђурић-Клајн и представили живот и дело композиторки Лудмиле Фрајт и Љубице Марић и пијанисткиње Јованке Стојковић.

Наставник практичне наставе Илија Најдановић и наставник Марија Костић данас су организовали пројекцију филма ,,Диригенткиња“, базираног на животу Антоније Брико, прве жене која је дириговала Њујоршком филхармонијом и једне од првих диригенткиња са светском каријером. Ученици од 7. до 10. разреда су са великим интересовањем дискутовали о филму и о положају жена у музици и друштву кроз историју.