Радионица "Здрава исхрана и пирамида исхране"

Радионица са ученицима од 1-ог до 5-ог разреда општеобразовне наставе  на тему ”Здрава исхрана и пирамида исхране”

У уводном делу радионице се са децом разговарало о исхрани, подели намирница, правилној припреми и чувању хране, утицају хране на здравље. Размењивали смо савете за исхрану, разговарали о  витаминима и колико су они нужни у исхрани, а посебно деце, када је важно да се правилно развију и да буду здрави. Посебан акценат смо ставили на нездраву  и брзу храну и наводили бројне разлоге зашто је треба избегавати.

У главном делу су деца , уз нашу помоћ и инструкције, цртала пирамиду исхране, односно намирнице које припадају одређеном нивоу пирамиде.
У завршном делу радионице смо се мало нашалили, па је свако од ученика редом изговорио своје име и назив воћа или поврћа чије је почетно слово исто као његово име.

16.10.2019.

васпитачи