Мајсторски курс професора Имре Калмана

Од 21. до 23. марта 2017. године Имре Калман, професор виолончрела на Универзитету уметности у Новом Саду, одржао је мастерклас у Школи за музичке таленте у Ћуприји.

Том приликом пријавило се дванаесторо полазника из наше школе. То су били ђаци из класе професора Боже Сарамандића, професора Жељка Ивовића и професора Невене Бусарац.

Курс је прошао веома успешно. Ђаци, предметни професори и проферсор Имре Калман су били веома задовољни нивоом приказаних техничких и музичких интерпретација, као и  постигнућима ђака у току самог курса.  Ученици су сјајно реаговали на професорова усмерења и до краја је код већине полазника био видљив значајан напредак.  Исказана је заинтересованост да се  сарадња професора Имре Калмана и наше школе настави и у будућности.

Невена Бусарац, професор виолончела