Наступ Тее Милеуснић и Николине Маричић на међународном такмичењу "Сонус" у Хрватској

У  понедељак,  5. 2. 2018.године,  наше  ученице:  Теа  Милеуснић (виолина,  10. разред)  и  Николина Маричић (виолина,  8. разред)  класа  наставника Божидара  Радосављевића,  учествовале  су  на  међународном  такмичењу  ''Сонус'',  Крижевци  -  Загреб  -  Хрватска,  које  се  организује  под  окриљем  Глазбене  удруге  ''Опус''  и  Загребачке  академије.

Категорије  су  биле  организоване  по  разредима,  а  не  годиштима.

Такмичење  је  било  добро  посећено  и  врло  срдачно  прихваћено  од  стране  публике.

Резултати:

Теа  Милеуснић  (5. категорија)  -  I  награда  (95,60)

Њена  категорија  састојала  се  од  две  етапе,  тако  да  је  програм  био  веома  обиман и наша  ученица  је била  једини  кандидат  у  својој  категорији.  Теа  је  издржала  сва  искушења  и  свирала  -  одлично.

На  програму  су  била  следећа  дела:

(прва  етапа)

Ј. С. Бах:  Партита  соло  бр. 3

-  Гавота  и  Рондо

-  Жига

В. Перичић:  Свитање

Х. Вијењавски:  Каприс  бр. 3

Д. Шостакович:  Лирски  валцер

(друга  етапа)

Фриц  Крајслер:  Речитатив  и  скерцо

А. Хачатурјан:  Концерт  за  виолину  де-мол

I  Allegro  con  fermezza

Обе  етапе  су  ишле  истог  дана,  једна  за  другом,  у  размаку  од  4  сата.

Николина  Маричић  (4. категорија)  -  I / 1  награда  (97,80)

Николина  је  последњих  неколико  месеци  битно  унапредила  своје  свирање,  па  је  њен  наступ  на  оваквом  такмичењу  био  (за  мене,  као  њеног  наставником  главног  предмета)  -  једно  јако  велико,  пријатно  изненађење.

На  програму  су  била  следећа  дела:

(једина  етапа)

М. Позајић:  Стара  мелодија

Ј. Сибелиус:  Концерт  за  виолину  оп. 47,  де-мол

I  Allegro  moderato

Сматрам  да  су  наступи  наших  ученица  свеукупно  били  сјајни  и  да  су постигле  изванредан  успех.  Нарочито  радује  то  што  су  се  наше  ученице  показале  у  изузетно  лепом  светлу,  те  што  су  заслужено  добиле  бројне  комплименте  од  стране  публике,  других  професора,  а  и  чланова  жирија.

Уметничку  сарадњу  пружилa  je  проф. Рената  Хил,  уметнички  сарадник  на  Загребачкој  академији.

Божидар  Радосављевић,  наставник виолине