Mајсторски курс виоле - професор Лазар Милетић

Дана 10.10.2019.године имали смо прилику да угостимо Лазара Милетића, једног од најбољих српских виолиста.

Лазар Милетић је 2011. године завршио ФМУ у Београду у класи професора Панте Величковића као најбоље рангирани студент гудачке катедре.

Усавршавање наставља у Берлину и мастер студијама у Ослу код најистакнутијег професора данашњице, Ларша Андерша Томтера.
Лазар је наступао у највећим европским салама и био вођа виола у Миланској Скали као и многим оркестрима у Шведској и Норвешкој. Такође је сарађивао са Јуриј Башметом, Кристијаном Линдбергом, Ланг Лангом,  Романом Симовићем, Драганом Ђорђевићем , и многим другим истакнутим музичарима.

Једнодневни курс су похађали ученици класе наставника  Милоша Симића и наставника Немање Живановића:

1.    Елена Богдановић, Ф.Шуберт - пчелица,
2.    Лука Радојковић, М.Брух - романса,
3.    Марија Божић, Б.Кампањоли каприс бр.3,
4.    Љубица Бићанин, Крајслер - Пуњани - Прелудијум и алегро.
5.    Лена Зорић, Р.Кројцер етида број.2,
6.    Маша Јовановић,Б. Кампањоли каприс бр.31,
7.    Марко Марић,Н.Паганини каприс бр.16,
8.    Јована Ковачевић, Ф.А.Хофмајстер етида бр.6,

Курс је протекао радно и у најбољем расположењу. Ученици су имали прилику да слушају и упознају разне врсте техника држања десне и леве руке, примену разних израза и боја звука, као и стицања самопоуздања при јавном наступу.

Немања Живановић
наставник виоле

ПРИЈЕМНИ ИСПИТ

Додатна пријава за полагње пријемног испита