Mајсторски курс виоле - професор Љубомир Милановић

У периоду од 22-24. новембра 2019.године у Школи за музичке таленте организован је мајскторски курс проф. Љубомира  Милановића, виолисте и ванредног професора за уметничку област виола на Факултету музичке уметности  у Београду.  Мастерклас је похађало шест ученика из две класе виоле који су у петак имали индивидуалну наставу, а у  суботу, поред часова,  и клавирску пробу са проф. Јованом Николић.  У недељу је у 13:00 часова, након преподневне наставе, одржан завршни концерт свих полазника курса у камерној сали школе.

Након концерта професор се обратио свим полазницима курса, похвалио њихов рад  током викенда, указао на појединачне квалитете сваког ученика и дао инструкције за даљи рад. Професор Милановић је задовољан свирачким нивоом полазника курса и, као и ученици, заинтересован је за будућу сарадњу.

Симић Милош,
наставник виоле