Mајсторски курс виолончела - професор Ивана Попарић

Школа за музичке таленте имала је прилику да буде домаћин наше прослевљене челисткиње Иване Попарић у периоду од 21. до 26. октобра 2019.године. Ивана, која већ око 30 година живи, ради и ствара у Амстердаму (Холандија), одржала је мајсторски курс у трајању од шест дана. Мајсторски курс похађало је седморо ђака Сваки од учесника курса је имао по три часа, а 26.октобра је одржан и завршни концерт полазника курса.
У току трајања мајсторског курса, 24.октобра, професорка Ивана Попарић је одржала реситал у сали Основне музичке школе "Душан Сковран". Наступила је са пијанисткињом Јованом Николић, корепетитором наше школе. Представиле су се двема сонатама, Шостаковичевом и Бетовеновом А-Дур сонатом. На крају тог концерта је проф. Ивана наступила са проф. Жељком Ивовићем. Њих двоје су се представили Хендловом дуо сонатом у г-молу (у оригиналу за две виолине) уз пратњу Малог оркестра школе који је припремио проф. Жељко Ивовић.

Жељко Ивовић,
наставник виолончела и Малог оркестра

21-26.10.2019.година

24.10.2019.година