Дан молитве за Србију - наступ квартета школе у америчком Конгресу

На позив сенатора задужених за односе са Србијом, из америчког Конгреса, великој прослави 100-годишњице проглашења "Дана молитве за Србију", 28. јула 1918. године, коју је прокламовао тадашњи Председник САД-а, Вудро Вилсон, велики пријатељ Србије и српског народа, када се на Белој кући вијорила српска застава, одазвали су се ученици Школе за музичке таленте из Ћуприје. Гудачки квартет у саставу: Николина Маричић - виолина, Милана Трујановић - виолина, Сашка Богдановић - виола и Катарина Буљанчевић - виолончело, који је припремио професор Драган Мирчић, у среду, 25. јула наступао је у самом Конгресу и својим извођењем дела Доницетија, Бацинија, Хита, Бокеринија, увеличали овај свечани догађај од великог значаја за Србију. У пратњи директора Школе, Данијеле Јовић, дипломираног виолинисте, која је имала прилику да обави разговоре са званичницима из Амбасаде Србије, представницима Конгреса, СПЦ у Америци и осталим заступницима наше дијаспоре, у циљу развијања будуће сарадње, гудачки квартет ће у петак, 27. јула имати свој самостални концерт у Карнеги Институту за науку у Вашингтону, а у суботу, 28. јула, на сам Дан прокламације, узеће учешћа на прослави у организацији Српске Православне цркве у Америци. Том приликом биће изведене и познате старе српске песме. Школа за музичке таленте из Ћуприје, која има статус Школе од националног значаја, својим наступима на манифестацијама широм света, представља нашу земљу на достојанствен начин, младим талентима, високим степеном професионалности, уметничким језиком који разуме цео свет - својом музиком!

Родитељски састанак - обавештење