Раванелијус - Фестивал музичке изузетности

Фестивал музичке изузетности „Раванелијус“ одржан је од 4. до 6. јула 2019.године у Ћуприји. На свечаном отварању првог издања фестивала на сцени “Душан Сковран“ наступио је оркестар Школе за музичке таленте које је припремио проф. Драган Мирчић и солиста Драган Ђорђевић, уметнички руководилац Школе за музичке таленте и уметнички директор фестивала.

У наредна два дана фестивала, посетиоци су имали прилику да уживају у звуцима познатих композиција у извођењу уметника Романа Симовића, Драгана Ђорђевића, Владимира Милошевића, Милене Симовић, Марка Милетића, Роберта Лакатоша и Лазара Милетића.

На завршној вечери фестивала, на отвореној сцени у Школи за музичке таленте наступио је и орестар Камерата Академика и виолиниста Роман Симовић. Публици су се представили учесници Дечјег композиторског атељеа под вођством Ирене Поповић Драговић.

1. дан фестивала

2. дан фестивала