Извештај о свечаном концерту у Београду поводом 45 година рада Школе

Извештај  о  свечаном  концерту  поводом  45  година  рада  Школе  за  музичке  таленте  у  Ћуприји

Велика  сала  Коларчеве  задужбине,  Београд,  24.12.2018.

У  понедељак,  24.12.2018.,  са  почетком  у  20  часова,  у  Великој  сали  Коларчеве  задужбине  одржан  је  свечани  концерт  поводом  45  година  рада  Школе  за  музичке  таленте  у  Ћуприји.

Неколико  аспеката  у  организацији  ове  значајне  манифестације  чини  нас  врло  задовољним:

Радује  нас  што  је  овај  значајан  јубилеј  наше  школе  обележен  у  најпрестижнијој  дворани,  када  говоримо  о  извођењу  класичне  музике.

Како  је  концерт  био  изузетно  добро  посећен,  радује  нас,  такође,  што  интересовање  према  нашој  школи  и  њеном  раду  међу  музичким  светом,  како  угледним  професионалцима,  тако  и  поклоницима  музике  у  престоници  -  не  јењава.

Радује  нас  и  што  је  међу  присутнима  био  поприличан  број  истакнутих  личности  и  високих  ауторитета  из  нашег  друштва,  из  најразличитијих  области  деловања,  које  не  морају  нужно  бити  блиске  нашој  професији.

Концерт  су  својим  присуством  подржали  и  бројни  родитељи  наших  ученика.

Свечани  концерт  је  отворила  г-ђа  Данијела  Јовић,  директорка  школе,  поздравивши  присутне  и  осврнувши  се  на  прошлост,  садашњост  и  будућност  наше  уникатне  установе.

На  концерту  је  изведен  следећи  програм:

-  Д. Попер:      Реквијем  оп.66
            солисти:    Драган  Ђорђевић,  виолончело, проф. ФМУ, уметнички  руководилац  Школе  за  музичке  таленте
                    Валентина  Лучковић,  виолончело
                    Јелисавета  Чачић,  виолончело
                    Николина  Маричић,  клавир

-  Ј. Брамс:      Мађарска  игра  бр. 5
            Мађарска  игра  бр. 1
                    Мали  оркестар

-  С. Божић:  На  младу  недељу
            солиста:  Вељко  Кленковски,  кларинет

-  А. Вујић:  Српско  коло

-  С. Божић:  Поглед  са  Калемегдана

-  П. И. Чајковски:  Серенада  за  гудаче  оп.45  -  Валцер

-  С. Божић:  Подибарски  жал

Мали  оркестар  је  припремио      проф. Жељко  Ивовић
Велики  оркестар  је  припремио      проф. Драган  Мирчић

За  крај  концерта,  на  бис,  у  коме  су  наступили  СВИ,  што  је  свакако  било  нарочито  узбудљиво -  и  Мали,  и Велики  оркестар,  и  бивши  ученици - студенти,  и  други  бивши  ученици,  и  професори  школе,  одсвиран  је  Валцер  Шостаковича.

Наши  ученици  су  имали  врло  квалитетан  наступ.
Концерт  је  био  одлично  прихваћен  од  стране  публике.
Свака  нумера  на  програму  оставила  је  снажан  утисак  на  аудиторијум.

По  завршетку  концерта  школа  је  за  све  присутне  припремила  пригодан  коктел.

Сада,  када  је  од  концерта  прошло  месец  дана,  може  се  приметити  да  је  свима  у  школи  већ  пред  очима  прослава  следећег  јубилеја  -  50  година  рада...!